Komplexní manuál o zacházení s koňským pacientem

 • 80 stran nabitých užitečnými informacemi
 • Základy teorie učení
 • Cenné vhledy do chování koňských pacientů
 • 4 pilíře nekonfliktního ošetření koně
 • Základní pravidla bezpečnosti
 • Postupy nekonfliktního ošetření
 • Příběhy z praxe
 • Přístup do členské sekce s bonusy
 • Plány nekonfliktního ošetření
 • Půlhodinový webinář
 • A další bonusy

O ČEM NEKONFLIKTNÍ PŘÍSTUP JE?

Jsou koně, kteří nemají rádi veterináře. Někteří nemají rádi injekce. Jiní se nechtějí nechat odčervit bez boje. Další zase nesnesou, ani to, když je ošetřují jejich majitelé. Jiní jsou nekontaktní a bojí se lidí. Při péči o zdraví některých koní riskujete to svoje...

Každý z nich se ale může někdy v životě zranit, nebo onemocnět a také musí absolvovat preventivní veterinární úkony jako je vakcinace, odčervení, případně odběry krve.

To, jestli takového koně dokážete ošetřit, jak moc bude práce s ním bezpečná a jestli se jeho nežádoucí chování nebude dále zhoršovat, záleží pouze na vašich znalostech a schopnostech zacházet s koňmi.

...a to jsou dovednosti, které se můžete naučit!

Nekonfliktní přístup ke koňskému pacientovi je založen na vědeckých poznatcích a zásadách etického a bezpečného zacházení se zvířaty. Lze ho aplikovat jak na běžné preventivní úkony, tak v akutních situacích.

JDE O USNADNĚNÍ PRÁCE...

Cílem nekonfliktního přístupu je udělat z veterinárního ošetření pro koně méně stresující a příjemnější zkušenost. Proto jsem toto téma ještě zvlášť zpracovala jako webinář, který dostáváte zdarma jako jeden z bonusů k eBooku (tento webinář trvá zhruba 36 minut a je dostupný pouze jako bonus k eBooku - nelze ho zakoupit samostatně).

PROČ?

Proč vlastně řešit to, jakou zkušenost si kůň z veterinárního ošetření odnese?
Setkali jste se někdy s koněm, který se urputně bránil ošetření, protože si z minulosti nesl špatné zkušenosti? Já myslím, že ano, protože takových koní není zrovna málo.

Kůň, u kterého nedojde k vytvoření špatné zkušenosti v souvislosti s veterinářem, nebo konkrétním úkonem, se v této situaci okamžitě "nepřepne do režimu záchrany života" a nezačne se bránit. Práce s takovým koněm...

 • bude bezpečnější
 • bude jednodušší
 • zabere méně času

"Jsem veterinární lékařka věnující se převážně medicíně koní. Zajímám se teorii učenímoderní metody tréninku zvířat

Mým cílem je udělat z návštěvy veterináře méně stresující událost
(a to jak pro koně, tak pro jeho člověka, tak i pro samotného veterináře).

Takzvaný nekonfliktní přístup je jednou
z možností, jak toho docílit."


"Pokud chcete změnit chování svých koní, jedna z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat, je změnit způsob zacházení s nimi."

- MVDr. Kateřina Junghansová


Přiznám se, že mě problematika chování a tréninku koní vždycky zajímala. Když jsem se pak začala hlouběji zajímat o behaviorální problémy koňských pacientů, zjistila jsem, že většina z nich vzniká díky našemu přístupu - a to často díky věcem, které děláme nevědomě (a nebo z nevědomosti)!

Postupně jsem do práce s mými pacienty začala včleňovat některé prvky z moderního tréninku zvířat založeného na vědeckých poznatcích.

Vypracovala jsem si v hlavě takový manuál, jak ošetřovat koně bez toho, aby měli potřebu začít se ošetření bránit a dala jsem mu pracovní název nekonfliktní přístup

Protože se ukázalo, že tato jednoduchá změna přístupu ke koňským pacientům je velmi efektivní, usnadňuje a urychluje práci a zvyšuje její bezpečnost, rozhodla jsem se s vámi o své zkušenosti podělit!

TENTO eBOOK JE PRO VÁS TO PRAVÉ, POKUD:

 • jste majitelem koně, který zrovna nefandí veterinárním úkonům
  a vy už nechcete se svým koněm neustále bojovat kvůli každému odčervení, očkování...
 • jste majitelem koně, který nemá s veterinárním ošetřením problémy
  a vy chcete, udělat všechno pro to, aby to tak zůstalo. Aby kůň s každým dalším úkonem nezískával negativní zkušenosti, díky kterým by na veterinární ošetření brzy změnil názor.
 • jste majitelem, který svého koně učí spolupracovat při ošetření
  za pomoci pozitivní motivace. Váš kůň opravdu ve většině případů spolupracuje, ale už se vám stalo, že neměl svůj den, zrovna když jste potřebovali provést ošetření, které nebylo možné odložit. A vy nechcete, aby podobné situace končily konfliktem, co totálně vybrakuje účet důvěry, který si u svého koně budujete.
 • nebo naopak nechcete
  pracovat s koněm za odměny, předem ho na ošetření připravovat a učit ho nějaké specifické chování (na tom je založena dobrovolná spolupráce zvířete). Jen chcete, aby ošetření probíhalo v klidu a vás to nestálo nervy, zbytečnou námahu a čas.
 • jste ošetřovatel, nebo provozovatel stáje,
  který pomáhá svým klientům s ošetřováním jejich koní, když ho o to požádají.
 • jste veterinář, nebo veterinární technik,
  který chce poskytovat svým pacientům komplexní a profesionální péči bez zbytečného stresu (jak pro zvířata a jejich majitele, tak pro sebe) a už nechce bojovat s nespolupracujícími koňmi.
 • chcete načerpat nové informace a dozvědět se například to,
  co všechno ovlivňuje chování koně při veterinárním ošetření, jakou roli v tom má stres, jakou proces učení, co se kůň učí při veterinárním ošetření, jak funguje trest a jaké jsou jeho vedlejší účinky. I když jste ještě nikdy nepotřebovali řešit konflikt s koňským pacientem, v eBooku stoprocentně najdete informace a souvislosti, které vás posunou ve vztahu s vaším koněm dál...

Nekonfliktní přístup? Co se vlastně myslí tím konfliktem?

Představte si následující situace:

 • Váš kůň má ránu na noze, kterou je třeba denně čistit
  První den to ještě šlo, ale pak zjistil, o co jde a začal kopat. Druhý den se to dalo zvládnout, když mu pomocník zvedl přední nohu. Třetí den kůň musel dostat navíc ještě fajfku. Takže ošetření rány nyní zaměstná 3 lidi.
 • Váš kůň musí denně dostávat antibiotika
  Ve své krmné dávce je nesežere, takže je nutné mu je dávat dvakrát denně stříkačkou do huby. Ráno jste to zvládli, večer už kůň dělal trochu drahoty, druhý den ráno skončila půlka antibiotik ve vašich vlasech a večer se váš kůň nechce nechat chytit...
 • Váš kůň úplně dobře nezvládá injekce
  Dokud má váš kůň pocit, že se nic neděje, je v klidu. Ale jakmile zjistí, že ta osoba u něj v boxe je veterinář, který se ho chystá očkovat, nebo mu odebírat krev, je konec... Spolu s veterinářem se ho snažíte přemluvit, pak přelstít a nakonec nějak zpacifikovat a nenechat se při tom pošlapat.

Je vám to povědomé?

Objevte způsob, jak ošetřovat svého koně rychleji, jednodušeji, efektivněji a bez konfliktu!

JE TO JEDNODUŠŠÍ, NEŽ SI MYSLÍTE!

Je to o pamlscích?

Možná vás v souvislosti s nekonfliktním ošetřením koňského pacienta napadne:

Fakt nebudu muset koni dávat pamlsky? Takže to není "pozitivka"?

Odpověď zní (možná překvapivě) :

NE!

Pozitivní motivace je při práci s koňskými pacienty (hlavně s těmi méně spolupracujícími) velmi efektivní a umožňuje naučit koně při ošetření aktivně, dobrovolně spolupracovat. Proto pro vás na toto téma připravuji další vzdělávací projekty.

V rámci tohoto eBooku bych (kromě dalších věcí, které ovlivňují chování koňského pacienta)  chtěla poukázat na důležitost znalosti principů negativní motivace (tlaku a jeho odstranění) v péči o koňského pacienta a to z jednoho prostého důvodu: negativní posílení (v kombinaci s pozitivním trestem) se při běžném veterinárním ošetření objevuje nejčastěji a pokud si toho nejsme vědomi, můžeme nechtěně vyvolat konflikt a naučit koně bránit se ošetření.


"Důvodem, proč se v eBooku o nekonfliktním ošetření koně zabývám zrovna negativním posílením je to, že ho při naprosté většině veterinárních úkonů a ošetřování koní používáme, jen o tom často nevíme."


Takže nic pro mě, pokud pracuji jen "pozitivkou"?

Proces učení (a jeho součást - negativní motivace) je jen jedna z věcí, o kterých bude v tomto eBooku řeč. Proto věřím, že v něm i tak najdete mnoho užitečných informací.

Většina veterinárních úkonů je koním nepříjemná. Jejich začátek se tedy z pohledu koně (zejména toho, který má za sebou dlouhou historii tréninku pomocí tlaku) v podstatě rovná přidání tlaku. Proto je výhodné znát všechny čtyři kvadranty operantního podmiňování, i když v praxi používáte jen některé.  Navíc o negativní motivaci oproštěné od všech metod, směrů a filozofií práce s koňmi existuje jen skutečně málo literatury.

Co říkají čtenáři:

Skvělý ebook pro všechny majitele koní, kterým není jedno, jak se jejich parťák cítí při veterinárním ošetření. Však si sami řekněme, kdo má rád injekce, odběry krve, zubaře? Když je možnost naučit spolupráci našeho koně, zpříjemnit ošetření všem zúčastněným, pojďme do toho. Ebook vám poradí a navede vás, jak na to.
Pavla Svobodová

Informace k objednávce...

...a samozřejmě cena:

Běžná cena  tohoto eBooku (včetně bonusů) je 499,- Kč.

Nyní si ho ale můžete pořídit se slevou 20%, tedy za 399,-Kč! 

 • Na 80 stranách tohoto eBooku shrnuji své odborné zkušenosti a několik let strávených prací s pacienty, vzděláváním se na seminářích a čtením obrovského množství především zahraniční literatury.
 • Díky tomu vy tuto zdlouhavou a náročnou cestu podnikat nemusíte! Přináším vám všechny potřebné informace přehledně na jednom místě, v jednom eBooku. :)
 • Vzhledem k tomu, že systém péče o pacienty, který v eBooku popisuji vychází se syntézy veterinární péče a vědeckých poznatků o fyziologii, chování koní a procesu učení, byste podobně ucelené informace těžko hledali. Sama jsem je nenašla, a proto jsem začala své zkušenosti a poznatky sepisovat a vydala jsem tento eBook.
 • Kromě toho na v členské sekci tohoto eBooku čekají hodnotné bonusy!

Po odeslání objednávky a zaplacení eBooku vám přijde e-mail s přístupovými údaji do členské sekce, kde si budete moci číst eBook, a kde najdete také další bonusy! Tento přístup vám zůstává navždy jako když si koupíte knihu - jediný rozdíl je v tom, že budete mít vždy přístup k tomu nejnovějšímu vydání!

100% garance spokojenosti

Záleží mi na vaší spokojenosti! Takže pokud během 14 dní od zakoupení kurzu zjistíte, že to nebyla ta nejlepší investice, dostanete své peníze zpátky bez dalších otázek.

Nahlédněte dovnitř ↓

Doporučuji prohlížet eBook v režimu Full Screen, který najdete vpravo dole na liště pod eBookem.
Tam také najdete další funkce jako přiblížení stránky, nebo přehled všech stránek (vypnutí zvuku otáčení stránek najdete pod ikonou ozubeného kolečka - možnost SOUNDS)


V případě jakéhokoliv dotazu mě kontaktujte na info@katerina-junghansova.cz