NOVINKA: webinář na téma JAK SE KONĚ UČÍ →

Nekonfliktní ošetření koně jako online kurz

Umění zacházení s koňským pacientem hraje v péči o jeho zdraví velmi důležitou roli. Přesto o něm najdete v literatuře (na rozdíl třeba od jezdeckého umění) jen velmi málo informací. Přitom je velmi užitečné vědět, co se koně v různých fázích veterinárního ošetření učí (protože stejně jako při ježdění lze i tady koně buď „vzdělat“, nebo „zkazit“ – a udělat z něj koně, který nesnáší veterináře), jak jejich chování ovlivňuje stres, jak poznat stres, jak na něj reagovat a jak postupovat, aby se kůň nenaučil bránit ošetření, ale naopak ho tolerovat. Hodně to usnadní práci. Opravdu.

Proto jsem se před časem rozhodla sepsat své zkušenosti a přidat moderní vědecké poznatky a vznikl projekt Nekonfliktní ošetření koně jako takový základní text, který popisuje zacházení s koňským pacientem do podrobna a v širších souvislostech. Tento text se teď dočkal nové, propracovanější podoby – podoby online kurzu.

Proč

Ve chvíli, kdy jsem začala přemýšlet o tom, že by mé zkušenosti mohly pomoci lepšímu porozumění chování koňského pacienta a tím přispět k lepší péči o zdraví koní a větší bezpečnosti, začala jsem hledat způsob, jakým tyto informace nejlépe předat.

Proto jsem začala na toto téma psát články (najdete je tady, na mém webu, a pár jich vyšlo také na serveru Equichannel), se kterým nyní spolupracuji. Pro předání informací v ucelenější podobě se mi jevila jako nejlepší právě forma knihy v elektronické podobě (neboli eKnihy, či eBooku), protože jeho vydání je oproti vydání klasické tištěné knihy o hodně jednodušší.

Ale nakonec jsem zjistila, že i předávání informací prostřednictvím knihy v elektronické podobě má své limity – především, co se týká doplňujících materiálů, jako jsou fotografie a videa.

Navíc si myslím, že stále ještě mnoho lidí, kteří by měli o tyto informace zájem, není zvyklých studovat dokument v PDF. Já osobně jsem zvyklá studovat snad úplně ze všech zdrojů, ale přiznám se, že také dávám přednost tištěným knihám před těmi „nehmatatelnými“.

Pokud jde o předávání informací v elektronické formě, zdá se mi online kurz mnohem uživatelsky přívětivější a takový stravitelnější – přiznávám, že i pro mě je jednodušší přijímat informace z videa, než si je aktivně vyhledávat v literatuře. Právě proto jsem pro nové vydání Nekonfliktního ošetření koně zvolila podobu online kurzu.

Co je nekonfliktní ošetření koně

Projekt nekonfliktní ošetření koně jsem sestavila s cílem pomoci majitelům koní, kteří třeba ještě nemají tolik zkušeností s koňmi a také začínajícím veterinářům udělat péči o zdraví koní jednodušší, bezpečnější a (jak už název napovídá) bez zbytečných konfliktů.

Tento postup také využijete při manipulaci s koněm v akutních situacích, nebo při zacházení s reaktivními, obtížně zvladatelnými koňmi. (I z toho důvodu se v kurzu více věnuji zvládání emocí, strachu a sebekontrole.)

Navíc mě motivoval i fakt, že problematika zacházení s koňským pacientem (jak s tím bezproblémovým, tak s tím nespolupracujícím) ještě není podrobně a ve všech souvislostech popsaná (nebo jsem alespoň jeden ucelený zdroj, kde bych našla odpovědi na všechny své otázky, nenašla).

V tomto kurzu si najdou své i ti, kteří se chtějí dozvědět víc o tom, jak se koně učí, co konkrétně se učí při veterinárním ošetření, nebo jakou roli hraje v jejich chování stres.

A také všichni ti, kteří chtějí zacházet s koňmi a pečovat o jejich zdraví opravdu profesionálněbýt schopni poradit a vysvětlit druhým nejen to, JAK ošetřit méně spolupracujícího koňského pacienta, ale také PROČ postupovat zrovna takto.

Na téma Nekonfliktní ošetření koně jsem také napsala několik článků:

Nekonfliktní ošetření koňského pacienta
Nekonfliktní fixace koně
Nekonfliktní ošetření „s třešničkou na dortu“

Na co se můžete v kurzu těšit

V online kurzu najdete jednotlivá témata (ať už se jedná o 4 pilíře nekonfliktního přístupu, nebo praktické ošetření) rozpracovaná více do hloubky. V kurzu se budeme více do podrobna věnovat například stresu u koňských pacientů a tématům jako je vztahdůvěra.

Oproti eBooku v kurzu mnohem více do podrobna probírám například 4. pilíř nekonfliktního ošetření, kterým je kontrola. Ta se týká zejména člověka – tedy kontroly nad vlastní řečí těla, nad emocemi a dalšími aspekty, které ovlivňují naši komunikaci s koněm. Věnuji se tam také tématu strachu.

Řeč bude i o kontrole nad prostředím (ta se týká koní), což je jedna ze základních potřeb, kterou mají všichni živočichové. Řekneme si, jak vypadá tento druh kontroly při práci s odměnami (kde se sním dá pracovat daleko lépe) a jak můžeme koni umožnit mít více kontroly nad tím, co se s ním děje, také při práci s tlakem.

V praktické části najdete také výuková videa názorně ilustrující postup při nekonfliktním ošetření koňského pacienta.

Tady je malá ukázka toho, jakou formou bude kurz probíhat:

> (otevře se na nové záložce)“>Více informací o kurzu >>

Mám eBook, musím si zakoupit online kurz, abych měl/a i nadále přístup?

NE. Pro ty z vás, kteří si zakoupily eBook Nekonfliktní ošetření koně, mám dobrou zprávu. Jednou ze záruk, které nabízím, bylo to, že při koupi eBooku automaticky získáváte přístup k jeho nejaktuálnější verzi. A kdo mohl vědět, že se z něj časem stane online kurz. 🙂 Přístup k prvnímu vydání eBooku i k celému online kurzu najdete v té členské sekci, do které již máte přístup (celý kurz bude přístupný v září).

Jak bude kurz probíhat

Tento online kurz můžete studovat svým vlastním tempem. To znamená, že do něj můžete vstoupit kdykolivpřístup do kurzu vám zůstane napořád, takže se k němu můžete dle libosti vracet.

Kurz jako celek bude přístupný v září. Protože se tento projekt, Nekonfliktní ošetření koně, rozrostl a vyvinul v online kurz, ve kterém vám budu schopná předat mnohem více praktických informací (a to mimo jiné i formou výukových videí), bude se od září také zdražovat.

Proto >>>

Využijte možnost zakoupit kurz v předprodeji!

Možnost zakoupit si tento online kurz za původní cenu eBooku prodloužena do konce září!

Ještě než odstartuje kurz, získáte přístup do členské sekce, ve které najdete první vydání eBooku a bonusové materiály, jako například webinář.

Abych vám zkrátila čekání na kurz, budu v průběhu srpna postupně uvolňovat jednotlivé lekce – najdete je opět v této členské sekci. Už teď si tam můžete pustit úvodní video ke kurzu.

> (otevře se na nové záložce)“>Více informací najdete zde >>

Tento web si jednoduše tvořím a spravuji sama podle svých představ díky platformě Mioweb

Máte co říci a chcete se prezentovat na úrovni? Chcete začít podnikat online? Potřebujete nový web? Doporučuji Mioweb!
Pro více informací se přihlaste na webinář NOVÝ WEB JINAK, nebo rovnou vyzkoušejte Mioweb NA 14 DNÍ ZDARMA!

Komentáře