Proč se vlastně tak do detailu zabývat tím, jak se zvíře chová během veterinárního a dalšího ošetření? Jaké jsou objektivní důvody k tomu, zabývat se technikami, jako jsou low-stress handling a cooperative care? Proč se zabývat tréninkem zvířete ke spolupráci při ošetření, když to nakonec vždycky nějak dopadne (i když někdy je to o nervy)? Není ta zdravotní stránka o dost důležitější?
V tomto díle podcastu se dozvíte, proč jsem se rozhodla věnovat problematice chování zvířat a behaviorální terapie. Proč si myslím, že by každý majitel, veterinář a v podstatě kdokoliv, kdo zachází se zvířaty měl mít základní povědomí o zvířecím chování a učení. A hlavně: proč nad nežádoucím chováním zvířete během veterinárního ošetření nemávnout rukou a proč případné problémy včas řešit.
Tento podcast najdete také na platformách Anchor, Spotify nebo Google Podcasts
Když se tu bavíme o tom, jak snížit stres zvířete, nebo jak ho naučit spolupracovat při veterinárním ošetření, tak za tím vším se skrývá bezpečnost. Pokud zvíře nebude ve stresu a pokud bude při ošetření spolupracovat, bude práce s ním pro nás bezpečnější.
Podcast Pozitivně k veterináři: Proč řešit, jak se zvíře chová při ošetření?
Tento web si jednoduše tvořím a spravuji sama podle svých představ díky platformě Mioweb
Máte co říci a chcete se prezentovat na úrovni? Chcete začít podnikat online? Potřebujete nový web? Doporučuji Mioweb!
Pro více informací se přihlaste na webinář NOVÝ WEB JINAK, nebo rovnou vyzkoušejte Mioweb NA 14 DNÍ ZDARMA!