Podcast Spolupráce se zvířaty
Poslechněte si podcast
o etickém tréninku zvířat ke spolupráci a o tom, jak udělat z návštěvy veterináře i denní péče doma méně stresující událost (pro všechny), jak naučit zvíře tolerovat ošetření, nebo při něm spolupracovat a jak zajistit, aby si zvířecí pacient odnesl pozitivní zkušenost.
Zázraky na počkání, nemožné do 3 dnů
V této epizodě se podíváme na řešení problémů s chováním zvířat a na techniky jako je zaplavení a systematická desenzitizace. A taky si povíme něco o strachu z pavouků a zametání pod koberec. ;)
Není to o tom, zvíře přelstít
Naučit zvíře, aby spolupracovalo a přelstít zvíře, abyste ho mohli ošetřit, to jsou dvě rozdílné věci - na to se podíváme v tomto díle podcastu.
Jak jsem zazdila Thoroughbred Makeover (a pár dalších věcí...)
V této epizodě vám v podstatě budu půl hodiny povídat o plánech, které nevyšly ;) A taky vám přiblížím vám svůj příběh a svoji práci s koňmi.
Být svému zvířeti průvodcem
V tomto díle se budeme zabývat vztahem mezi člověkem a zvířetem, rolí člověka v tomto vztahu, komunikačními bloky a jak pomoci zvířatům vyznat se v lidském světě a fungovat v něm bezpečně a bez zbytečného stresu.
Změny a jak to bude dál
V této epizodě se dozvíte, proč dostal podcast nový název a jakým směrem se bude celý tento projekt ubírat dál.
Dělám pro své zvíře dost?
Pochybnosti o tom, jestli se starají o své zvíře dobře a jestli ná jejich zvíře opravdu kvalitní život, podle mých zkušeností trápí řadu majitelů - a většinou jsou to paradoxně ti nejzodpovědnější majitelé. Máte někdy taky pochybnosti, jestli toho víte dost a jestli se staráte o své zvíře dostatečně a správně? Zaposlouchejte se to této epizody.
Nový rok, nové plány, nové výzvy
V této epizodě Vám přiblížím zajímavý projekt, který mě v roce 2023 čeká. Pokud mě sledujete na Facebooku a Instagramu, víte, že bych se s klisnou anglického plnokrevníka, Trishou, na podzim ráda zúčastnila soutěže s názvem Thoroughbred Makeover.
Kolik máte naspořeno (na účtě důvěry)?
Tento díl podcastu se bude věnovat úsporám. Nebudu ale mluvit o úsporách finančních (jako zodpovědní majitelé určitě máte odloženo něco stranou, kdyby se některému z vašich zvířat něco stalo), ale budeme se věnovat tomu, kolik máme naspořeno na takzvaném účtu důvěry - tedy jak moc nám mohou naše zvířata důvěřovat.
Ošetření zvířete se souhlasem: Co to je a jak to funguje v praxi
Tématem tohoto dílu podcastu je ošetření zvířete s jeho souhlasem (ano, není to chyba, nemělo tam být "se souhlasem majitele", což je logicky samozřejmost. Ošetření zvířete se souhlasem je základním stavebním kamenem cooperative care.
Low-stress handling & cooperative care: Úloha majitele a úloha veterináře
Měl by se veterinář zajímat o techniky, jako je low-stress handling a cooperative care, nebo je to čistě v zájmu majitele? Kdo má hlavní zodpovědnost za to, jak se zvíře chová při ošetření? Je tu veterinář od toho, aby vychovával nespolupracující pacienty? Na tyto a další otázky najdete odpověď v tomto díle podcastu.
Strašák jménem injekce
Ptala jsem se, který z veterinárních úkonů dělá vašim koním největší problém. Injekce vyhrály na celé čáře. Musím říct, že mě to příliš nepřekvapilo. Proto jsem se rozhodla věnovat tuto epizodu podcastu právě tématu injekcí.
Co je low-stress handling a cooperative care
Low-stress handling a Cooperative care, dva anglické pojmy, které popisují techniky, pomocí kterých lze snížit stres zvířete nejen při veterinárním ošetření. Něco mají společné, v něčem se liší, ale obě jsou důležité a vyplatí se je znát. Další díl podcastu Pozitivně k veterináři je tady a s ním dva velmi důležité pojmy, o kterých to vlastně celé je.
Bezpečnost kolem koňských pacientů
Další díl podcastu je tu! Tentokrát se bude týkat bezpečnosti při ošetřování koňských pacientů. Bezpečnost. To je u koní velké téma. Bezpečnost je vlastně důvodem, proč jsem začala s tímhle projektem.
Proč řešit, jak se zvíře chová při ošetření?
Jaké jsou objektivní důvody k tomu, zabývat se technikami, jako jsou low-stress handling a cooperative care? Proč se zabývat tréninkem zvířete ke spolupráci při ošetření, když to nakonec vždycky nějak dopadne (i když někdy je to o nervy)?
Proč zvířata nemají ráda veterináře?
Možná vám to připadá jako taková trochu hloupá, dětinská otázka - něco ve smyslu, "proč zvířátka nerada chodí k panu doktorovi". Ve skutečnosti je to ale otázka naprosto zásadní. Z hlediska chování zvířecích pacientů při ošetření je velmi důležité umět si ji správně zodpovědět.
Návštěva veterináře nemusí být noční můra
Ošetření zvířete nemusí být horor ani pro zvíře, ani pro jeho majitele a ani pro veterináře. V tomto díle podcastu se dozvíte, co mě přimělo začít přemýšlet o chování nespolupracujících zvířecích pacientů jinak a začít toto chování řešit.
Jak to všechno začalo
Vítám vás u první (a doufám, že zároveň ne i poslední ;) ) epizody mého nového podcastu. V této epizodě bych vám ráda představila sebe a svůj projekt.